AUTOMETANapisz

Lampy do jazdy dziennejŚWIATŁA DZIENNE - Według obowiązujących przepisów musimy mieć włączone całodobowo światła mijania, a co za tym idzie włączone są również światła pozycyjne (przód, tył), podświetlenie tablic rejestracyjnych, deski rozdzielczej itp.. Pobór mocy wynosi wtedy od 150 do nawet ponad 200W (w zależności od typu auta) na samo oświetlenie nie wspominając o poborze prądu przez inne odbiorniki (radio, klima, nawigacja itp.). Mając zamontowane światła jazdy dziennej LED pobór ten wynosi 20-30 Watt (w zależności od modelu auta) ponieważ jeździsz tylko na tych światłach, zauważalny jest również spadek zużycia paliwa ( mniejszy pobór mocy to niższe zapotrzebowanie na paliwo ).
Światła do jazdy dziennej MAX LED ... więcej !
Światła do jazdy dziennej NSSC ... więcej !
Światła do jazdy dziennej HELLA ... więcej !
Światła do jazdy dziennej PHILIPS ... więcej !
Światła do jazdy dziennej OSRAM ... więcej !
Światła do jazdy dziennej MAGNETI MARELLI ... więcej !


Żarówki samochodoweŻARÓWKI - Pomimo szybko rozwijającej się gałęzi świateł LED, zwykłe światła i żarówki pozostaną jeszcze przez długie lata w użyciu, stąd też producenci oświetlenia nie zapominają o tym segmencie i o jego użytkownikach. Rozwijane są coraz to nowsze technologie produkcji żarówek z wykorzystaniem innowacyjnych pomysłów prowadzących do poprawy parametrów świecenia przy zachowaniu standardowych poborów mocy. Począwszy na nowo wprowadzonych kolorowych żarówkach świateł głównych COLORVISION firmy PHILIPS poprzez świecące z 110% wyższa jasnością żarówki NIGHT BREAKER firmy OSRAM, skończywszy na zaawansowanych technicznie żarówkach ksenonowych o coraz bardziej wyśrubowanych parametrach jakościowych. Więcej ...

Nie od dziś wiadomo , że jednym z czynników bezpiecznego poruszania się po drodze jest dobra widoczność , a dobrą widoczność szczególnie w nocy zapewnia właściwe i co istotne homologowane oświetlenie samochodu. Wiadomo, że reflektory będące na wyposażeniu samochodów jeśli są tylko oryginalne spełniają normy bezpieczeństwa , natomiast co do żarówek zamontowanych w powyższych lampach bywa różnie. Wielu kierowców chcąc poprawić jakość oświetlenia montuje w lampach swoich aut różne dziwne wynalazki , żarówki o różnorodnym zabarwieniu i mocy , narażając się przy tym w najlepszym razie na upomnienie ze strony władnych organów , a w skrajnych przypadkach nawet na zabraniem dowodu rejestracyjnego samochodu. Żarówki tak jak i inne elementy auta odpowiadające za bezpieczeństwo muszą posiadać homologację. Zalewająca nas tak zwana tania "chińszczyzna" kusi nas często atrakcyjnymi opakowaniami na których widnieją obietnice super efektów świetlnych a przede wszystkim cena niższa nieraz wielokrotnie od odpowiedników znanych firm. Skąd wynika ta różnica, otóż markowi producenci oświetlenia wydają dużą ilości pieniędzy na badania zapewniające ich produktom odpowiednią, a w zasadzie najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania . Opracowywane są nowe rozwiązania mające na celu uzyskanie lepszych parametrów świecenia żarówek , przy zachowaniu standardowych parametrów poboru prądu i emisji ciepła. Jakość użytych materiałów do produkcji żarówki jest również czynnikiem nie bez znaczenia i oczywiście ma wpływ na końcową cenę produktu. Dłuższa żywotność produktów markowych jest jednym z udowodnionych ich atutów. Opłaty homologacyjne (często omijane przez pokątnych producentów) to dodatkowy koszt wliczany w cenę żarówki firmowej. Pamiętajmy ,że montując w lampach naszego auta żarówki z niepewnych źródeł poza w/w problemami narażamy się również na niebezpieczeństwo uszkodzenia reflektora - żarówka o zbyt dużej mocy w wyniku nadmiernie wydzielanego ciepła może uszkodzić mniej trwałe plastikowe elementy lampy , uszkodzić odbłyśnik lub nawet zmatowić szkło reflektora. Używanie nieatestowanych żarówek kolorowych imitujących światła lamp ksenonowych nie ma nic wspólnego z poprawą widoczności auta. Być może auto z takimi światłami wygląda bardziej bajerancko , ale nic poza tym. Czasami tani zakup może się okazać zakupem drogim - mandat, regeneracja reflektora lub jego całkowita wymiana wiążą się już z dużymi wydatkami . Warto więc się zastanowić nad rozwiązaniami pozornie droższymi ale sprawdzonymi. Takimi jak :
Żarówki OSRAM ... więcej !
Żarówki PHILIPS ... więcej !


Żarówki samochodoweŻARÓWKI - LED - Nowa szybko i prężnie rozwijająca się linia produktów , które szturmem wchodzą do działu świateł samochodowych . Konsekwentnie wypierają one standardowe żarówki przewyższając je żywotnością, jasnością i kolorem świecenia ale przede wszystkim małym poborem mocy. W nowych modelach aut światła ledowe stają się powoli normą, począwszy od lamp do jazdy dziennej poprzez lampy tylnie czy kierunkowskazy, fabrycznie montowane są układy LED zastępujące żarówki. Aby dać również użytkownikom starszych aut możliwość korzystania z tych nowoczesnych rozwiązań producenci oświetlenia wprowadzają ledowe odpowiedniki tradycyjnych żarówek.

Powrót


Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt
NAPISZ !!!
email:info@autometa.com.pl
LUB ZADZWOŃ

32/253-01-77 lub 512-032-510
Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach
od 8.00 do 18.00
w soboty od godz. 8.00 do 14.00

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego

Żarówka PHILIPS COLORVISION Światła do jazdy dziennej PHILIPS
Dywaniki

Ostatnia aktualizacja 03-12-2013
Witrynę obsługuje COM-promis
Uwagi: webmaster@compromis.pl