AUTOMETANapiszAwaria
Odkręć z preparatu
klucz do
wykręcania wentyla !
Awaria
Wykręć wentyl !
Awaria
Wpuść preparat
do opony za
pomocą wężyka.
Awaria
Wkręć wentyl.
Awaria
Napompuj koło.

AwariaAWARIA KOŁA - Częstą awarią niezależną od nas jest potocznie zwane złapanie gumy. Dla większości kierowców jest to prosta choć pracochłonna naprawa - podnośnik klucz do koła i zapas, chwila wysiłku i po kłopocie - koło zmienione i możemy jechać dalej. Ale, ale co zrobić gdy mamy podwójnego pecha i w czasie jednego wyjazdu złapiemy dwie gumy, lub gdy nadgorliwy mechanik dokręcił tak mocno śruby , że nawet Strongmen miałby kłopoty z ich odkręceniem, przypadki tego typu można mnożyć, zgubiony klucz do śrub antykradzieżowych, uszkodzony podnośnik, uszkodzony zapas, objechana szpilka koła itp. Nic to !!! Są przecież amerykanie nic nie ujmując temu narodowi trzeba przyznać ,że są oni bardzo praktyczni i pomysłowi. Otóż od pewnego czasu można również na naszym rynku zakupić amerykański środek firmy SLiME do naprawy przebitych opon bez konieczności wymiany koła.

Marka SLiME to światowy lider w produkcji uszczelniaczy opon i dętek stosowanych profilaktycznie i naprawczo.
Od 1989 roku SLiME jest pionierem i autorem wielu patentów w technologii uszczelniania opon (m.in. technologii Fibro.SealT.
Uszczelniacze SLiME to oryginalne produkty z USA eksportowane do 38 krajów na całym świecie i sprzedawane w 50.000 punktów sprzedaży detalicznej Ameryki, Europy, Australii i Azji.
Producent marki SLiME działa także na rynku OEM. Dysponuje certyfikatem jakości ISO 9001:2000 co gwarantuje wysoką jakość i skuteczność jego produktów.

Uszczelniacze SLiME są:

ZAPAMIĘTAJ !!!
Produkty SLiME konfekcjonowane są w zależności od przeznaczenia ( samochody osobowe, samochody dostawcze , przyczepy , motocykle, rowery itp.) w opakowaniach o różnej pojemności. Istnieje możliwość zakupu samego preparatu wpuszczanego do opony - wtedy powietrze dopompowujemy pompką lub kompresorem lub w opakowaniach ze sprężonym powietrzem , które to automatycznie wtłacza preparat do koła równocześnie je pompując.

Awaria Awaria

WYMAGANE ILOŚCI PREPARATU !

Opony bezdętkowe ml
Samochody osobowe 473
Quady, ATV 710-946
Samochody dostawcze, minivany, 4x4 592
Motocykle, skutery 237-473
Rowery 89
Opony dętkowe ml
Rowery 118
Traktory ogrodowe, taczki 237
Skutery 237


SPRYTNE KOŁO ZAPASOWE !!!

Sprytne Koło Zapasowe SLiME to szybka i czysta naprawa przebitej opony.
W skład zestawu naprawczego wchodzi pojemnik z uszczelniaczem oraz mini-kompresor zasilany z gniazdka zapalniczki samochodowej.
Kiedy w czasie podróży przebijemy oponę nie musimy męczyć się z podnoszeniem samochodu i odkręcaniem koła!
Nawet niedoświadczony kierowca, posiadający w swoim samochodzie Sprytne Koło Zapasowe SLiME jest w stanie samodzielnie naprawić "kapcia" czysto, bezpiecznie i szybko.
Z pomocą tego zestawu naprawczego uszczelniamy oponę bez konieczności wymiany koła - wystarczy 15 minut i możemy kontynuować jazdę!
Po aplikacji uszczelniacza siła odśrodkowa obracanego koła zlokalizuje miejsce wycieku powietrza i je uszczelni. Uszczelniacz SLiME zatyka miejsce przebicia trwale i długoterminowo.

Mini-kompresor bez wysiłku napompuje koło do odpowiedniego ciśnienia. Mimo iż taką naprawę należy traktować doraźnie to podróż z uszczelniaczem w oponie może być kontynuowana nawet na odległość do trzech tysięcy kilometrów! Zastosowana w uszczelniaczu SLiME technologia Fibro.SealT uszczelnia przebicia spowodowane obiektami o średnicy aż do 6mm w oponie bezdętkowej.
Oczywiście wizyta u wulkanizatora jest nieunikniona chociażby dlatego żeby dokładnie sprawdzić rodzaj przebicia. Po demontażu opony uszczelniacz można łatwo wypłukać wodą! Wyschnięta opona jest gotowa do ostatecznej naprawy wulkanizacyjnej. Równie szybko czyści się uszczelniacz z obręczy.

Uszczelniacze SLiME nie przyklejają się do opony i obręczy - pozostają ciągle płynne!

Zestaw Sprytne Koło Zapasowe SLiME jest bardzo poręczny i zajmuje mało miejsca w samochodzie. Można włożyć go nawet pod siedzenie (wymiary: 17cm x 22cm x 7cm; waga: 1,5kg) i dlatego też chętnie stosowany jest przez użytkowników pojazdów z instalacją gazową, szczególne gdy zbiornik gazu znajduje się w miejscu tradycyjnego koła zapasowego.
Potwierdzeniem niezwykłej skuteczności tego typu rozwiązań "koła zapasowego" jest fakt, że wiele nowych pojazdów na wyposażeniu fabrycznym posiada uszczelniacz z mini-kompresorem jako jedyną alternatywę kontynuacji jazdy w przypadku przebicia opony.
Informacja ta jest o tyle istotna iż świadczy o tym, że to konkretne rozwiązanie gwarantuje efektywne uszczelnienie opony i natychmiastowe kontynuowanie jazdy z odpowiednim ciśnieniem w przeciwieństwie do środków uszczelniających w aerozolach.

Awaria Awaria

Ważnym elementem zestawu jest manometr w mini-kompresorze, czyli nieodzowna kontrola ciśnienia przed rozpoczęciem dalszej jazdy - bezpieczeństwo przede wszystkim! Pojemność butelki z uszczelniaczem SLiME w zestawie została tak dobrana żeby bez problemu uszczelnić koła małe i duże (Np. od 135 R12 do 225/55 R17). Aplikacja uszczelniacza i pompowanie koła są wyjątkowo łatwe: dołączonym do zestawu kluczykiem odkręcamy rdzeń zaworu koła by swobodnie wycisnąć uszczelniacz z butelki do opony (zestaw jest wyposażony w standardzie w zapasowy rdzeń zaworu na wszelki wypadek). Następnie zakręcamy z powrotem rdzeń oraz podłączamy mini-kompresor tj. wężyk ciśnienia do zaworu a przewód zasilający do gniazdka zapalniczki czekając na napompowanie koła.

Warto wspomnieć, że w odróżnieniu od tańszych - mniej sprawnych mini-kompresorów (system 12V 250PSI), urządzenie znajdujące się w zestawie Sprytne Koło Zapasowe SLiME (system 12V 300PSI) może pracować bez przerwy nawet kilkanaście minut. Wystarczy to, do napompowania średniego rozmiaru opony 195/65 R15 w jednym cyklu.

Awaria

Należy również dodać, że formuła uszczelniaczy SLiME jest przyjazna środowisku naturalnemu - uszczelniacze te są nietoksyczne, antykorozyjne, wodo rozcieńczalne oraz nie łatwopalne a ewentualne zabrudzenia np. ubrań czy rąk łatwo czyści się ciepłą wodą.
Bezciśnieniowe butelki uszczelniaczy SLiME nie powodują zagrożenia nagłego rozprężenia np. w skutek silnego nagrzania promieniami słonecznymi lub utraty właściwości z powodu dużego mrozu - podobne przypadłości mogą mieć miejsce w uszczelniaczach aerozolowych czyli pojemnikach pod ciśnieniem. Okres przechowywania uszczelniacza SLiME wynosi nie mniej niż 48 miesięcy a temperatura zamarzania to -34.4°C.

Po wykorzystaniu uszczelniacza z zestawu, można dokupić zamienną butelkę, by zestaw znów był kompletny.
Mini-kompresor można stosować wielokrotnie nie tylko do pompowania kół samochodu ale również do kół roweru, dmuchanych zabawek, materacy czy piłek - odpowiednie końcówki znajdują się na wyposażeniu zestawu.

W sprzedaży posiadamy również preparaty o podobnym działaniu z innych firm np: K2 - TIRE DOKTOR, HOLTS - TYRE WELD itp.

Powrót

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt
NAPISZ !!!
email:info@autometa.com.pl
LUB ZADZWOŃ

32/253-01-77 lub 512-032-510
Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach
od 8.00 do 18.00
w soboty od godz. 8.00 do 14.00

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego
do działu "Opona - naprawa"

Slime Slime
Przebita opona

Instrukcja
obsług !!!
Filtry
Awaria koła
Filtry
Kilkakrotnie mocno
wstrząsnij preparatem !
Filtry
Dokręć wężyk do
wentyla !
Filtry
Pompowanie z równoczesnym
wtłaczaniem do koła
preparatu .
Filtry
Koło naprawione !!!
Przebite koło
Przebite koło

Ostatnia aktualizacja 22-07-2011
Witrynę obsługuje COM-promis
Uwagi: webmaster@compromis.pl