AUTOMETANapisz
Obfite opady śniegu dla jednych powód do radości dla innych szczególnie tych zmotoryzowanych to kłopoty i trudności z poruszaniem się i dojazdem. Na przeciw tym trudnościom wychodzą producenci nakładek i łańcuchów na koła. Pozostaje jednak pytanie od czego zacząć by właściwie dobrać łańcuchy ?

Oto nasza rada:

  1. Sprawdź rozmiar opony swojego samochodu: szerokość opony/profil x średnica (przykładowo: 185/60R14). Informacje znajdziesz na boku każdej opony
  2. Sprawdź co instrukcja Twojego auta mówi o możliwości montowania i używania łańcuchów śniegowych, a w szczególności czy nie zawiera ograniczeń lub wręcz nie wyklucza ich użycia.
  3. Wybierz odpowiadający Ci model łańcucha
  4. Korzystając z tabel danego producenta dotyczących wybranego modelu łańcucha wybierz odpowiedni rozmiar do opon Twojego auta.

I jeszcze jedna uwaga jeśli wybieramy się za granicę do kraju , w którym jest wymóg posiadania łańcuchów , sprawdźmy przed zakupem czy na opakowaniu łańcuchów widnieje rozmiar opony identyczny z rzeczywistym rozmiarem opon w naszym aucie, oraz czy łańcuchy posiadają europejski atest , TUV . Jeśli nie dopilnujemy powyższych zaleceń może okazać się że Policja kraju do którego się wybieramy uzna podczas kontroli , że posiadane przez nas łańcuchy nie spełniają przepisów wymaganych w danym państwie czyli to tak (według nich) jakbyśmy nie posiadali łańcuchów wogóle - a to kosztuje ! Przy doborze łańcuchów należy się kierować również warunkami w jakich przyjdzie nam z nich korzystać. Do ośnieżonych odcinków drogi o niezbyt wysokim stopniu nachylenia wystarczą prostrze łańcuchy np. firmy KOENIG ZIP-12, TAURUS, THULE CB-12, czy VERIGA Compact

Łańcuchy THULE CB12

Natomiast jeśli wybieramy się w rejony gdzie nachylenia drogi dojazdowej jest dość duże , zdarzają się oblodzone odcinki drogi lub kopiasty śnieg to warto rozważyć zakup droższych łańcuchów np. THULE CS-9 Easy-fit, CS-10, CL-10, CG-9 lub VERIGA Stop&Go.

Łańcuchy THULE Easy-fit CU9

Warto przed podjęciem decyzji o zakupie zapoznać się z instrukcją obsługi auta sprawdzić zalecenia producenta samochodu. Nie bez znaczenia pozostaje grubość ogniw łańcucha w przełożeniu do prześwitu koła, dodatkowo łańcuch może być wyposażony w dodane ogniwa do kruszenia lodu, w przypadku felg aluminiowych ważne jest by łańcuchy wyposażone były w spinki chroniące felgi przed porysowaniem.

Łańcuchy THULE CS10

Innym istotnym atutem może być łatwość a co za tym idzie szybkość zakładania czy zdejmowania łańcuchów oraz ich późniejsza obsługa podczas eksploatacji . Łańcuchy wyposażone w system samonapinający nie wymagają zatrzymywania samochody w celu dociągnięcia łańcucha jak w przypadku łańcuchów pozbawionych powyższego mechanizmu. Warto też sprawdzić z jakiego stopu metali wykonane są ogniwa łańcuch co ma wpływ na ich wytrzymałość - podatność na zerwania. I ostatnia uwaga ważny jest typ auta i jego waga - rozróżniamy łańcuchy: do aut osobowych, kolejną grupę stanowią łańcuchy do SUV-ów , camperów , aut z napędem 4x4 i dostawczych oraz ostatnia grupa auta ciężarowe i wszelkiego rodzaju ciągniki i maszyny budowlane.
NOWOŚĆ !!!
Łatwe, intuicyjne i szybkie.
THULE Easy-fit CU-9 !


WłaściwościŁańcuchy śniegowe z mechanizmem szybkiego demontażu !
THULE CS10


Właściwości9-milimetrowy łańcuch samonapinający THULE CG-9
10-milimetrowy łańcuch samonapinający THULE CL-10


Właściwości12-milimetrowy łańcuch z napinaniem ręcznym.
THULE CB12


WłaściwościTabela rozmiarów łańcuchów THULE auta osobowe
Tabela rozmiarów łańcuchów VERIGA auta osobowe

Powrót


Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt
NAPISZ !!!
email:info@autometa.com.pl
LUB ZADZWOŃ

32/253-01-77 lub 0501-412-939
Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach
od 8.00 do 18.00
w soboty od godz. 8.00 do 14.00

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego

Łańcuchy Thule CB-12 Nakładki na koła THULE K-SUMMIT
Łancuchy Veriga Stop&Go.jpg
Nakładki na koła THULE K-SUMMIT

Ostatnia aktualizacja 16-12-2012
Witrynę obsługuje COM-promis
Uwagi: webmaster@compromis.pl