AUTOMETANapisz
Obfite opady śniegu dla jednych powód do radości dla innych szczególnie tych zmotoryzowanych to kłopoty i trudności z poruszaniem się i dojazdem. Na przeciw tym trudnościom wychodzą producenci nakładek i łańcuchów na koła. Pozostaje jednak pytanie od czego zacząć by właściwie dobrać łańcuchy ?

Oto nasza rada:

  1. Sprawdź rozmiar opony swojego samochodu: szerokość opony/profil x średnica (przykładowo: 185/60R14). Informacje znajdziesz na boku każdej opony
  2. Sprawdź co instrukcja Twojego auta mówi o możliwości montowania i używania łańcuchów śniegowych, a w szczególności czy nie zawiera ograniczeń lub wręcz nie wyklucza ich użycia.
  3. Wybierz odpowiadający Ci model łańcucha
  4. Korzystając z tabel danego producenta dotyczących wybranego modelu łańcucha wybierz odpowiedni rozmiar do opon Twojego auta.

I jeszcze jedna uwaga jeśli wybieramy się za granicę do kraju , w którym jest wymóg posiadania łańcuchów , sprawdźmy przed zakupem czy na opakowaniu łańcuchów widnieje rozmiar opony identyczny z rzeczywistym rozmiarem opon w naszym aucie, oraz czy łańcuchy posiadają europejski atest , TUV . Jeśli nie dopilnujemy powyższych zaleceń może okazać się że Policja kraju do którego się wybieramy uzna podczas kontroli , że posiadane przez nas łańcuchy nie spełniają przepisów wymaganych w danym państwie czyli to tak (według nich) jakbyśmy nie posiadali łańcuchów wogóle - a to kosztuje ! Przy doborze łańcuchów należy się kierować również warunkami w jakich przyjdzie nam z nich korzystać. Do ośnieżonych odcinków drogi o niezbyt wysokim stopniu nachylenia wystarczą prostrze łańcuchy np. firmy KOENIG ZIP-12, TAURUS, THULE CB-12, czy VERIGA Compact

Łańcuchy THULE CB12

Natomiast jeśli wybieramy się w rejony gdzie nachylenia drogi dojazdowej jest dość duże , zdarzają się oblodzone odcinki drogi lub kopiasty śnieg to warto rozważyć zakup droższych łańcuchów np. THULE CS-9 Easy-fit, CS-10, CL-10, CG-9 lub VERIGA Stop&Go.

Łańcuchy THULE Easy-fit CU9

Warto przed podjęciem decyzji o zakupie zapoznać się z instrukcją obsługi auta sprawdzić zalecenia producenta samochodu. Nie bez znaczenia pozostaje grubość ogniw łańcucha w przełożeniu do prześwitu koła, dodatkowo łańcuch może być wyposażony w dodane ogniwa do kruszenia lodu, w przypadku felg aluminiowych ważne jest by łańcuchy wyposażone były w spinki chroniące felgi przed porysowaniem.

Łańcuchy THULE CS10

Innym istotnym atutem może być łatwość a co za tym idzie szybkość zakładania czy zdejmowania łańcuchów oraz ich późniejsza obsługa podczas eksploatacji . Łańcuchy wyposażone w system samonapinający nie wymagają zatrzymywania samochody w celu dociągnięcia łańcucha jak w przypadku łańcuchów pozbawionych powyższego mechanizmu. Warto też sprawdzić z jakiego stopu metali wykonane są ogniwa łańcuch co ma wpływ na ich wytrzymałość - podatność na zerwania. I ostatnia uwaga ważny jest typ auta i jego waga - rozróżniamy łańcuchy: do aut osobowych, kolejną grupę stanowią łańcuchy do SUV-ów , camperów , aut z napędem 4x4 i dostawczych oraz ostatnia grupa auta ciężarowe i wszelkiego rodzaju ciągniki i maszyny budowlane.
NOWOŚĆ !!!
Łatwe, intuicyjne i szybkie.
THULE Easy-fit CU-9 !


WłaściwościŁańcuchy śniegowe z mechanizmem szybkiego demontażu !
THULE CS10


Właściwości9-milimetrowy łańcuch samonapinający THULE CG-9
10-milimetrowy łańcuch samonapinający THULE CL-10


Właściwości12-milimetrowy łańcuch z napinaniem ręcznym.
THULE CB12


WłaściwościTabela rozmiarów łańcuchów THULE auta osobowe
Tabela rozmiarów łańcuchów VERIGA auta osobowe Tabela rozmiarów łańcuchów VERIGA auta osobowe Tabela rozmiarów łańcuchów VERIGA auta osobowe Tabela rozmiarów łańcuchów VERIGA auta osobowe Tabela rozmiarów łańcuchów VERIGA auta osobowe Tabela rozmiarów łańcuchów VERIGA auta osobowe Tabela rozmiarów łańcuchów VERIGA auta osobowe

Powrót


Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta prosimy o kontakt
NAPISZ !!!
email:info@autometa.com.pl
LUB ZADZWOŃ

32/253-01-77 lub 0501-412-939
Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach
od 8.00 do 18.00
w soboty od godz. 8.00 do 14.00

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego

Łańcuchy Thule CB-12 Nakładki na koła THULE K-SUMMIT
Łancuchy Veriga Stop&Go.jpg
Nakładki na koła THULE K-SUMMIT

Ostatnia aktualizacja 16-12-2012
Witrynę obsługuje COM-promis
Uwagi: webmaster@compromis.pl i ip ipw ipwp o op